جنگ بالون&zwnjها در کره شمالی و جنوبی : از مجازات آن چه می&zwnjدانید؟

به گزارش وبلاگ عمومی، احزاب مخالف این اقدام را هدیه ای کثیف به کره شمالی خوانده اند و رای گیری درباره مجازات را به تاخیر انداخته اند. طبق پیشنهاد حزب موافق دولت انجام این کار بدون موافقت دولت 3 سال زندان به همراه دارد.

جنگ بالون&zwnjها در کره شمالی و جنوبی : از مجازات آن چه می&zwnjدانید؟

به گزارش وبلاگ عمومی بسته بودن مرزهای دو کره و بحران چندین ساله میان این دو کشور باعث شده است که هر دو طرف دست به اقدامات عجیبی برای تبلیغات علیه یکدیگر بزنند.

یکی از این اقدامات فرستادن بروشورها و جزوه های تبلیغاتی به وسیله بادبادک و بالون ها است که هواداران بسیار زیادی هم دارد.

مردم کره جنوبی با ایستادن نزدیک مرزهای کره شمالی بروشورهایی به سمت کره شمالی می فرستند که از رهبر این کشور و سیاست های نادرست او انتقاد می نماید و البته این اقدام هم باعث عصبانیت کره شمالی می گردد.

پروپاگاندا به وسیله بالون اقدامی سابقه دار است و از زمان جنگ کره تا به امروز وجود داشته است. با وجود این که این اقدام در سال های اولیه به وسیله دولت های دو کشور انجام می شده است اما اکنون دیگر مردم نیز دست به کار شده اند و بسیاری از سازمان های مردم نهاد کره جنوبی برای انجام این کار پا پیش گذاشته اند.

چند ماه پیش بود که کره شمالی گفت میخواهد 12 میلیون بروشور و جزوه تبلیغاتی را توسط 3 هزار بالون به کره جنوبی ارسال کند. این اقدام پس از آن بود که در ماه می کره جنوبی 5 هزار بروشور را به خاک کره شمالی ارسال کرد. کره شمالی علاوه بر اعلام این خبر دفتر ارتباطی مستقر در مرز دو کره را نیز تخریب کرد.

سال 2018 این دو کشور در توافقنامه ای با توقف ارسال بالون های تبلیغاتی به مرزهای یکدیگر موافقت کردند اما تکلیف ارسال بالون های تبلیغاتی توسط شهروندان در این موافقت نامه تعیین نشد و به همین خاطر مردم به این کار ادامه دادند.

در روزهای اخیر کره جنوبی برای حل این مساله دست به اقدامی زده است که خشم بسیاری از فعالان مدنی این کشور را برانگیخته است. دولت این کشور به وسیله مجلس، میخواهد قانونی را به تصویب برساند که طی آن ارسال بروشور، فلش و حتی پول به سمت کره شمالی ممنوع می گردد و در صورت انجام آن به فرد ارسال کننده مجازات تعلق می گیرد.

این اقدام پس از ان انجام گرفت که خواهر رهبر کره شمالی فراریان اهل این کشور که در کره جنوبی مستقر هستند را سگانی دورگه و پست خوانده بود که این کارها را انجام می دهند و از کره جنوبی خواسته بود با این مساله برخورد کند در غیر این صورت باید بهایی سنگین بپردازد.

احزاب مخالف این اقدام را هدیه ای کثیف به کره شمالی خوانده اند و رای گیری درباره مجازات را به تاخیر انداخته اند. طبق پیشنهاد حزب موافق دولت انجام این کار بدون موافقت دولت 3 سال زندان به همراه دارد.

موافقان این طرح معتقدند باید با انجام این کار گفتگوهای اتمی میان کره شمالی و کره جنوبی را نجات داد و مخالفان آن نیز معتقدند این کار یاری به سرکوب بیشتر مردم کره شمالی است.

منبع: جام جم آنلاین

به "جنگ بالون&zwnjها در کره شمالی و جنوبی : از مجازات آن چه می&zwnjدانید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگ بالون&zwnjها در کره شمالی و جنوبی : از مجازات آن چه می&zwnjدانید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید